Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Zachowaj bezpieczną odległość –kupując bilet a najlepiej kup go przez Internet


W związku z zagrożeniem epidemicznym bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób. Dlatego też od wczoraj, z inicjatywy naszych pracowników, przy kasach KŚ pojawiają się charakterystyczne żółto-czarne pasy, które pomagają wyznaczyć odpowiednią strefę bezpieczeństwa. 

Pasy wydzielające odstęp dla klientów naszych kas sukcesywnie pojawiają się na kolejnych dworcach. Prosimy naszych podróżnych o zwracanie uwagi na te oznaczenia i dbanie w ten sposób o bezpieczeństwo własne i innych. Warto przy tym podkreślić, że nasze kasy działają bez zmian, z wyjątkiem lokalizacji w Dąbrowie Górniczej i Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach.

Przy okazji przypominamy też, w obecnej sytuacji szczególnie warto przekonać się do elektronicznych form zakupu. Bilety Kolei Śląskich można zakupić m.in. przez stronę internetową czy mobilną aplikację sprzedażową e-KŚ. Oferta KŚ jest również dostępna w takich aplikacjach jak SkyCash czy ePodróżnik.

Aby skorzystać z takiej możliwości wystarczy zajrzeć np. na naszą stronę internetową do zakładki Kup Bilet i sprawdzić możliwości PRZEZ INTERNET lub PRZEZ TELEFON. Tak zakupionego biletu nie trzeba w żaden sposób drukować, wystarczy podczas kontroli pokazać na ekranie swojego urządzenia kod wygenerowany podczas zakupu.
Odpowiednią odległość warto też zachować podczas samego podróży. Dlatego zachęcamy do tego, aby w pociągu zajmować oddzielne miejsca i siadać np. na co drugim siedzeniu. Pojemność naszych składów jest pod tym względem dostosowana do obecnej frekwencji.
Źródło : Koleje Śląskie

Możliwość komentowania jest wyłączona.