Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

12 marca, 2020

#ZaczytaneKatowice – 5 tys. zł na promocję czytelnictwa wśród uczniów

Prezydent Marcin Krupa zapowiedział ogłoszenie w sobotę konkursu #ZaczytaneKatowice. Projekt skierowany będzie do katowickich uczniów, którzy w związku z koronawirusem w dniach 12-25 marca nie będą uczęszczali do szkoły.

W kolejnych dniach uczniowie i studenci będą mieli dużo wolnego czasu. Bardzo ważne jest, aby nie przeznaczali go na aktywności, które narażą ich, a w konsekwencji także ich bliskich, zwłaszcza starszych, na potencjalny kontakt z koronowirusem. Jednym z dobrych pomysłów na ten czas jest lektura książek – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jako rodzic doskonale wiem, jak trudno jest czasami namówić dzieci na czytanie książek, dlatego na nagrody w ramach konkursu zdecydowaliśmy się przeznaczyć aż 5 tys. zł – dodaje.

Mechanizm konkursu będzie zakładał, że każdy młody uczestnik będzie musiał sfotografować zdjęcie książki, którą planuje przeczytać i razem z uzasadnieniem wyboru danego tytułu i #ZaczytaneKatowice wrzucić na swój profil w mediach społecznościowych. Następnie o umieszczeniu wpisu będzie musiał poinformować organizatora konkursu.

Szczegóły zgłoszenia, tryb przyznawania nagród oraz regulamin w sobotę rano zostanie umieszczony na stronie internetowej www.katowice.eu, a także kontach Urzędu Miasta Katowice (Facebook i Instagram) w mediach społecznościowych.

Przypominamy, ze bieżące informacje w związku z działaniami miasta w kontekście koronawirusa publikowane są na tronie www.katowice.eu.

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

Możliwość komentowania jest wyłączona.