Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

07 grudnia, 2020

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Śląski Uniwersytet Medyczny podpisały umowę o współpracy


Do grona uczelni wyższych, które wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych będą realizowały projekty z zakresu ubezpieczeń społecznych, dołączył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Umowę ramową o współpracy między ZUS i SUM podpisali Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska oraz Rektor SUM prof. Tomasz Szczepański.

Realizacja projektów edukacyjnych z zakresu ubezpieczeń społecznych to nie jedyny aspekt podpisanego porozumienia. Współpraca dotyczyć będzie także działalności dydaktycznej, naukowej i badawczej prowadzonej przez ZUS i SUM w Katowicach. – Bliższa współpraca ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, który jest wiodącym ośrodkiem akademickim, to dla nas ogromne wyróżnienie i szansa – powiedziała prof. dr hab. Gertruda Uścińska, Prezes ZUS.
– Dla studentów i doktorantów SUM w Katowicach współpraca z ZUS to spore zaplecze merytorycznego wsparcia. W ramach umowy realizowane będą m.in. warsztaty, szkolenia, konsultacje poświęcone tematyce ubezpieczeń społecznych oraz możliwe będzie zamieszczanie publikacji przygotowywanych przez nauczycieli akademickim w kwartalniku „Ubezpieczenia Społeczne. Teoria i praktyka” – tłumaczy Rektor SUM w Katowicach prof. dr hab. n.med. Tomasz Szczepański.
Realizacja podpisanych porozumień z uczelniami wyższymi jest bardzo ważna dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od 2016 roku nabrała ona systemowego charakteru. Zakład podpisał umowy z ponad 100 państwowymi i prywatnymi ośrodkami akademickimi, które kształcą na kierunkach humanistycznych, ekonomicznych, medycznych oraz technicznych. Teraz do tego grona dołączył Śląski Uniwersytet Medyczny.

Opracowanie: Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *