Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

16 marca, 2020

Zakupy dla seniora


W Rudzie Śląskiej rusza akcja „zakupy dla seniora”!
W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem miasto uruchomiło specjalną linię telefoniczną, pod którą będą przyjmowane zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy. Z każdym mieszkańcem, który jest w potrzebie, skontaktuje się harcerz, który ustali listę zakupów i przyniesie sprawunki do domu. O pomoc może poprosić każda osoba w podeszłym wieku, w szczególności samotna, chora, niepełnosprawna lub po prostu obawiająca się wyjść z domu. – Seniorzy są szczególnie narażeni na zarażenie koronawirusem, dlatego też trzeba ich chronić i im pomagać. W obecnej sytuacji inicjatywa rudzkich harcerzy jest nie do przecenienia – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent miasta Ruda Śląska.

Urząd Miasta uruchomił specjalną linię telefoniczną dla osób będących w potrzebie. 32 248 63 59 lub 800 158 800 – to numery telefonu, pod które można się zgłaszać. Pracownik Centrum Zarządzania Kryzysowego będzie prosił tylko o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu i adresu zamieszkania.

Z każdą z osób, która zadzwoni i zostawi namiary na siebie, skontaktują się harcerze. Zgłoszą się po listę zakupów i przyniosą potrzebne produkty do domu. – „Harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim” – każdy z nas zna ten punkt prawa harcerskiego. Widząc potrzebę, chcemy na nią czym prędzej odpowiedzieć – mówi Marcin Różycki komendant rudzkiego hufca.

Wśród harcerzy służbę będą pełnić tylko osoby pełnoletnie. – Osoby te otrzymały odpowiednie instrukcje jak zachować szczególne środki ostrożności – wyjaśnia Marcin Różycki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.