Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

16 września, 2020

Zamek Będziński w miniaturze!

W najbliższy weekend Kolejkowo powiększy się o Zamek w Będzinie, barwny turniej rycerski, jezioro i góry. Już w sobotę, 19 września 2020 r. zostanie udostępniona kolejna część miniaturowego świata.

Nowa makieta zajmuje powierzchnię 35 metrów kwadratowych i podobnie jak pozostałe części Kolejkowa, zachwyca szczegółami i zabawnymi scenkami. Aby ją zbudować potrzeba było aż 9 miesięcy ciężkiej pracy modelarzy.

“Tym razem pokazujemy, że Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie to miejsca odpowiednie również na relaks, edukację i zabawę. Na nowej makiecie oprócz Zamku w Będzinie stworzyliśmy jezioro z żaglówkami, rowerami wodnymi oraz plażą i kempingiem. U podnóża zamkowej góry odbywa się turniej rycerski. To bardzo pozytywna część miniaturowego świata.” – mówi Jakub Paczyński pomysłodawca Kolejkowa.

Na nowej makiecie przybędzie 387 mieszkańców, pokazanych w różnych, często zabawnych sytuacjach. Biorą oni udział w pokazie rycerskim, uprawiają wspinaczkę skałkową, pływają, żeglują, czekają na pociąg, grają w siatkówkę plażową. Jest nawet kat oferujący swoje bolesne usługi oraz wróżka rzucająca zaklęcia w promocyjnej cenie. Na każdym centymetrze wystawy coś się dzieje i trudno od niej oderwać wzrok.

“W sobotę w godzinach 10.30 -13.00 będziemy gościć przedstawicieli Muzeum Zagłębia w Będzinie. W strojach z epoki świetności Zamku opowiedzą najciekawsze fakty oraz tajemnice dotyczące Zamku i jego dziejów.” – mówi Paulina Zagórska manager Kolejkowa w Gliwicach.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie: https://kolejkowo.pl/gliwice/wydarzenia/otwarcie-makiety-zamku

O Kolejkowie

Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce. Wystawa w Gliwicach ma powierzchnię 900 metrów kwadratowych. Na makiecie znajduje się 520 metrów torowiska, 12 pociągów, 58 wagonów, 215 samochodów, 235 budynków i 3582 figurki ludzi i zwierząt. Wystawa znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna (ul. Pszczyńskiej 315) w Gliwicach i jest czynna 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów do 26 roku życia, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Źródło: Kolejkowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *