Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

07 września, 2019

Zapraszamy na Dzień Otwarty w jaworzańskim Klubie Młodego Programisty!

Zapraszamy na Dzień Otwarty w jaworzańskim Klubie Młodego Programisty!

Niebawem w Jaworznie rusza nowy cykl warsztatów w Klubie Młodego Programisty (KMP). Zanim jednak zaczniemy regularne spotkania, zapraszamy na Dzień Otwarty!
Chcesz zobaczyć jak wyglądają zajęcia w Klubie? Może akurat szukasz pomysłu na dodatkowe zajęcia dla swojej pociechy? Przyjdźcie razem na Dzień Otwarty w jaworzańskim Klubie Młodego Programisty!
Roboty, tablety, maty do programowania, a do tego słodki poczęstunek – takie rzeczy tylko u nas! Przyjdź ze swoim dzieckiem i wspólnie przekonajcie się, że programowanie to frajda.
Widzimy się w środę – 11 września o godz. 16. Jaworzno, zapraszamy!

Spotkania będą świetną okazją do porozmawiania z naszymi trenerami, poznania programu zajęć, a przede wszystkim do przekonania się, że programowanie jest dla każdego – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Podobnie jak na zajęcia, także na Dni Otwarte, zapraszamy całe rodziny z Jaworzna i okolic – nie tylko dzieci, ale i rodziców – dodaje szef MC.

Co dla Was zaprogramowaliśmy? Kodowanie na macie, zajęcia z robotami dla najmłodszych, wieża z kubeczków i kubeczkowe sudoku, puzzle, kodowanie tras, a nawet… dyktando graficzne.
Będzie się działo!

Aktywności przygotowaliśmy tak, abyście mogli dołączyć w dowolnym momencie. Co 25 minut będziemy startować z inną zabawą dla Waszych dzieci. Aby wziąć w nich udział wystarczy po prostu przyjść – nie ma zapisów. Jednak kto pierwszy, ten lepszy – w każdej aktywności będzie mogło wziąć udział maksymalnie 30 osób.

Brzmi dobrze? A to nie wszystko! Przygotowaliśmy też słodkości i to nie byle jakie. Ich motywem przewodnim będzie oczywiście programowanie.

Zapisz w kalendarzu

Już dziś zapiszcie sobie datę Dnia Otwartego w kalendarzu i nie zapomnijcie o nas…

11 września (środa) – Klub Młodego Programisty w Jaworznie

o start – godz. 16:00, zakończenie – godz. 19:00

o adres: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach – Filia w Jaworznie, Rynek Główny 17 (II piętro)

Wiecie, że przyjdziecie? Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku http://www.facebook.com/events/1775803979229651/ i zaproście znajomych.

Wstąp do naszego Klubu
Kluby Młodego Programisty, czyli punkty warsztatowe z bezpłatną nauką programowania, działają od jesieni ubiegłego roku. Otworzyliśmy je w 16 miastach średniej wielkości – po jednym w każdym województwie.
Kluby Młodego Programisty – poza Jaworznem (do kwietnia 2019 r. w Żorach) – działają także w Nysie, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Siedlcach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.
Do tej pory z naszych zajęć skorzystało już ponad 20 tysięcy uczestników, a to początek. Dopiero się rozpędzamy!
Zobacz film o KMP: http://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=-7iIvrg3MTc
– Nasze zajęcia to nie tylko nauka połączona ze świetną zabawą. To przede wszystkim dowód na to, że aby zacząć przygodę z programowaniem nie musimy inwestować w drogi sprzęt komputerowy, czy informatyczne kursy – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Pokazujemy dzieciakom i ich rodzicom, bo w naszych zajęciach mogą brać udział także i oni, że warto zacząć tę przygodę – dodaje szef MC.
Co tydzień, o tej samej godzinie, pod okiem profesjonalnych trenerów, dzieci – wraz z rodzicami – poznają korzyści płynące z nauki programowania. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a każdy cykl to 10 godzinnych spotkań, prowadzonych na czterech poziomach trudności. Zajęcia dopasowane są do wieku uczestników. Mamy dwie grupy wiekowe: dzieci z klas 1-3 i z klas 4-6.

Już niebawem, na stronie http://klubmlodegoprogramisty.pl/ ruszy rejestracja na jesienną edycję zajęć.

Więcej o naszych Klubach i Dniach Otwartych dowiecie się na Facebooku: http://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl/ oraz na stronie: www.koduj.gov.pl.
***
Kluby Młodego Programisty to element projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.