Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Newsy

17 marca, 2020

Zapraszamy na wirtualną podróż do Tychów

Czas kwarantanny niekoniecznie musi być nudny. Zapewnia o tym Muzeum Miejskie w Tychach, które zaprasza na wirtualną podróż w czasie.

ABC – Architektura Bliżej Ciebie, to wirtualna mapa, dzięki której można przenieść się w przestrzeni, a także w czasie, do Tychów z lat 1951-1989. To właśnie tam można znaleźć fotografie architektury pochodzące ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach. Dziewięćset zdjęć, ośmiu fotografów i czterdzieści lat historii – tak w skrócie wygląda ta wyjątkowa wyprawa. Ponadto dla tych, którzy podczas podróży lubią poczytać mamy do zaoferowania eseje wyjątkowych osób. Wśród nich: Olga Drenda – prowadząca fanpage’a Duchologia, Jan Łypa – mieszkaniec Tychów, Agnieszka Ociepa-Weiss – z Działu Historii Miasta Muzeum Miejskiego w Tychach, dr Patryk Oczko – z Działu Sztuki Muzeum Miejskiego w Tychach, Krzysztof Olechnicki – kierownik Zakładu Badań Kultury w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wojciech Wilczyk – fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Projekt ten został zrealizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach we współpracy z Fundacją Kultura Obrazu, a jego celem jest przede wszystkim zbadanie związków fotografii i topografii. Pozwala on na obserwację tego, jak w myśl ówczesnych koncepcji architektonicznych, założeń urbanistycznych i wytycznych estetycznych rozwijało się miasto. Pokazuje jak budynki, mała architektura, rzeźby czy zieleń miejska stały się istotnym elementem krajobrazu. W końcu zachęca do własnych refleksji i poszukiwań na „własnym podwórku”.

Aby ułatwić Państwu korzystanie ze strony, poniżej podajemy link z filmem instruktażowym:

autor: Martyna Majewicz

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.