Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Zaprojektuj plakat, zdobądź głosy internautów i wygraj wyjazd do Brukseli!

Trwa konkurs plastyczny związany z profilaktyką raka piersi. To jeden z elementów tegorocznej kampanii miejskiej, której celem jest zapobieganie chorobom nowotworowym oraz utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia wśród dąbrowian. Wszystkie wydarzenia, w ramach kampanii odbywają się pod patronatem prezydenta miasta Marcina Bazylaka.

Zależy nam, by o profilaktyce i konieczności samokontroli mówić do jak najszerszej grupy mieszkańców – od uczniów szkół średnich po seniorów. Dlatego, że problem raka dotyczy coraz młodszych osób, kierujemy ją najpierw do uczniów – wyjaśnia Bożena Borowiec, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialna m.in. za politykę społeczną. – Chcemy pobudzić w mieszkańcach świadomość, będziemy przypominać o zdrowym odżywianiu, aktywności ruchowej oraz dbaniu o siebie – dodaje wiceprezydent.

Na początku lutego do dąbrowskich szkół średnich wysłany został regulamin konkursu plastycznego na plakat. Jego organizatorem I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Każda szkoła biorąca udział w konkursie może dostarczyć do organizatora maksymalnie 2 plakaty konkursowe, wybrane spośród zgłoszonych w danej placówce. Plakat może zostać wykonany dowolną techniką: rysunek, malarstwo, kolaż, grafika komputerowa, techniki mieszane. Tu nie ma żadnych ograniczeń. Ważny jest przekaz, prostota i oryginalność.

Zwycięzca wraz z opiekunem pojedzie po rozstrzygnięciu konkursu do Brukseli. To nagroda główna ufundowana przez Europosła Jana Olbrychta i Katarzynę Stachowicz, radną sejmiku śląskiego oraz partnera projektu miejskiego. Wszyscy autorzy prac zgłoszonych do konkursu otrzymają atrakcyjne gadżety miejskie.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegóły w regulaminie na stronie http://www.lukasinski.pl/miejski-konkurs-plastyczny-na-plakat/

Ze względu na okresowe zamknięcie szkół wydłużamy czas na dostarczenie plakatów do sekretariatu I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej do końca pierwszego tygodnia po ponownym otwarciu szkół.

Wykorzystajcie ten wydłużony czas na ewentualne dopracowanie swoich prac. Dla osób, które dotychczas nie znalazły czasu na przygotowanie plakatu konkursowego otwiera się szansa na udział w konkursie – wykorzystajcie ją!!!

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Możliwość komentowania jest wyłączona.