Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Zasady korzystania z otwartych lasów


W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej, w tym mediach społecznościowych, informacjami o zamykaniu lasów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach informujemy, że lasy są otwarte. W trosce o zdrowie spacerowiczów warto jednak pamiętać o pewnych podstawowych zasadach.

Wszystkie lasy w zarządzie RDLP w Katowicach, na terenie województw: Opolskiego, Śląskiego, Małopolskiego, Łódzkiego i Świętokrzyskiego są dostępne dla mieszkańców.

Są pewne wyjątki, ale nie mające związku z pandemią. Wyłączenie dwóch fragmentów Nadleśnictwa Rudziniec podyktowane jest wyłącznie względami bezpieczeństwa. Po jesiennych silnych wiatrach i przejściu w lutym tego roku wichury „Julia” wciąż znajdują się tam miejsca z powalonymi lub uszkodzonymi drzewami. Po usunięciu drzew zagrażających bezpieczeństwu, również te lasy, będą dostępne dla mieszkańców.

Wchodząc do lasu, trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Na grafice przygotowanej przez Lasy Państwowe czytamy m.in., że do lasu najlepiej wybierać się tylko w towarzystwie osób, z którymi mamy kontakt na co dzień. Bezwzględnie trzeba także zachowywać dystans od innych osób.
O ewentualnych zamianach, Lasy Państwowe będą informować na bieżąco.


Weronika Herzog
Zdj.pixabay

Możliwość komentowania jest wyłączona.