Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Zasadzka w Galerii Katowickiej!

Nie ma to, jak samodzielnie wyhodowane aromatyczne zioła i apetyczne nowalijki – już w najbliższy weekend (25-26 marca br.) w Galerii Katowickiej nie lada gratka dla entuzjastów miejskiego ogrodnictwa. W ramach akcji „Uwaga, Zasadzka!”, w zamian za zakupy, Katowicka rozda mini farmy do uprawy roślin w domowych warunkach.

Mini farmy to trend, który budzi zainteresowanie zwolenników ekologii i zdrowego odżywiania na całym świecie. Do hodowli roślin jadalnych nie potrzeba ogródka, wystarczy balkon lub dobrze nasłoneczniony parapet. Galeria Katowicka we współpracy ze specjalistami przygotowała autorski zestaw, składający się z drewnianej skrzynki, podłoża (ziemi i keramzytu) oraz nasion mięty, szczypiorku, sałaty, bazylii i pomidorków koktajlowych, wraz z instrukcją uprawy.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przyjść do Galerii Katowickiej w dniach 25 i 26 marca br. i zrobić zakupy za minimum 200 złotych. Po zarejestrowaniu paragonu na stoisku akcji (poziom 0, przy Mydlarni u Franciszka), klienci będą mogli zabrać do domu mini farmę.

Latem ubiegłego roku, wspólnie z mieszkańcami, wyhodowaliśmy warzywa i zioła w przestrzeni miejskiej, w tym roku, na dobry początek wiosny, pomniejszoną farmę przenosimy do domów mieszkańców regionu. Zaprojektowaliśmy nasze mini farmy tak, żeby osoby nawet bez doświadczenia w ogrodnictwie mogły w łatwy sposób wyhodować własne warzywa i zioła – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej. – Zachęcamy do dzielenia się w mediach społecznościowych zdjęciami swoich plonów – dodaje.

Akcja „Uwaga, Zasadzka!” jest kontynuacją wspomnianej akcji „Wypuszczamy Zieleń w Miasto”, w ramach której w 2021 roku powstała letnia Miejska Farma w Galerii Katowickiej. W ścisłym centrum miasta pojawiła się jedyna w swoim rodzaju przestrzeń stworzona przy użyciu 63 drewnianych skrzyń, 30 ton ziemi oraz 2300 sztuk sadzonek roślin ozdobnych i jadalnych. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty oraz spotkania z  ekspertami, którzy dzielili się wiedzą z zakresu zasad uprawy i pielęgnacji roślin oraz zero waste. Plony z upraw trafiły do mieszkańców.

Źródło: Imago PR

Możliwość komentowania jest wyłączona.