Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

09 września, 2020

Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin w Katowicach

15 września w godzinach 10:30 – 12:30 na ulicy Stawowej w Katowicach (obok Żaby), Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom organizuje zbiórkę akcesoriów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.

Co zbierają?
Zeszyty, piórniki, plecaki i tornistry (nowe i używane w dobrym stanie), bloki, kredki, farby, długopisy, ołówki, linijki, kleje, papier kolorowy etc. Ponadto można przynosić także używane lub nowe podręczniki (aktualne), lektury szkolne.

Pandemia wpłynęła na znaczne pogorszenie się sytuacji ubogich rodzin. Wiele osób, które podejmowały pracę na umowach śmieciowych, zostało zwolnionych. Matki, które same wychowują dzieci, muszą zapewnić im dobre warunki do życia. Jeśli dziecko choruje lub jest niepełnosprawne – nie wszystkie świadczenia medyczne są refundowane, a pomoc rządu niewielka. Rodzic musi wyposażyć dziecko nie tylko w przybory szkolne i podręczniki. Często potrzebne są też korepetycje.
Jeśli zainteresowanie akcją będzie duże, to zbiórka zostanie przedłużona o kilka dni.
Zebrane rzeczy zostaną przekazane do schroniska dla bezdomnych kobiet z dziećmi, które mieści się przy ulicy Orkana w Katowicach.

,,Miesiąc wrzesień związany jest z rozpoczęciem roku szkolnego. Początek nauki to oprócz radości dzieci z powrotu do szkoły, spory wydatek dla rodziców, którzy muszą zakupić podręczniki i przybory szkolne. Szczególnie trudny jest ten rok, ze względu na pandemie, wielu ludzi pozostało bez pracy i środków do życia. Dlatego Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom, aby pomóc najbiedniejszym uczniom organizuje 15 września (wtorek) w godzinach 10.30-12.30 w Katowicach na ulicy Stawowej zbiórkę przyborów szkolnych. Zbieramy długopisy, ołówki i kredki i inne akcesoria szkolne. Liczymy na otwarte serca mieszkańców Katowic!” – Mariusz Nawrat, Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Źródło: Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom

Możliwość komentowania jest wyłączona.