Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

07 lutego, 2020

Zbliża się „Arduino & Raspberry Pi Day 2020”

14 marca na terenie Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach już po raz 3 odbędą się obchody dnia Arduino i Raspberry Pi. Od godziny 10:00 na scenie Strefy Centralnej pojawią się prelegenci, w Medialabie prowadzone będą warsztaty, a hol zajmą rozmaite stanowiska oraz prace konkursowe. Całość wydarzenia jest otwarta i darmowa (przy czym obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty ze względu na ograniczoną ilość miejsc). Wydarzenie ma na celu popularyzację nauki z zakresu elektroniki, programowania, automatyki, robotyki i zagadnień pokrewnych przede wszystkim wśród młodzieży oraz wymianę wiedzy w gronie hobbystów oraz osób zawodowo związanych z powyższymi dziedzinami.

Arduino i Raspberry Pi są to platformy, które w ostatnich latach znacząco zmieniły podejście do elektroniki i programowania, pozwalając osobom bez specjalistycznej wiedzy stworzyć i zaprogramować własne urządzenie. Płytki te ułatwiają naukę wielu technicznych dziedzin. Umożliwiają skupienie się na efekcie bez żmudnej pracy, popychając tym samym świat majsterkowiczów w nowe technologie jutra.

Tematyka prelekcji i warsztatów będzie szeroka i wychodząca poza ramy Arduino i Raspberry Pi; od podstawowych zagadnień przez różne typy komunikacji bezprzewodowej po automatykę domową i projekty komercyjne.
Ważną częścią wydarzenia będą konkursy w dwóch kategoriach – projekty związane z Arduino i projekty związane z Raspberry Pi. Obecnie można nadsyłać prace na adres inzynier.domu@gmail.com. Następnie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni (wraz z projektami) na wydarzenie, gdzie zostaną wybrane najlepsze 3 prace z każdej kategorii. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody rzeczowe – płytki oraz narzędzia. Przewidziane są także nagrody specjalne. W zeszłym roku przedstawionych zostało łącznie prawie 20 projektów z kraju i nie tylko.

Wydarzenie wspierają firmy z pokrewnych branży: Sii Polska, Farnell Avnet, Botland, Solid Expert, Nordic Semiconductors oraz Print-me. Obecni będą: Warsztat Miejski z Gliwic, Medialab, Hackerspace Silesia, AddMan i Akademia elektroniki. Patronat nad wydarzeniem objęło Katowice Miasto Ogrodów. Organizatorem głównym jest inżynier Domu, bloger oraz technologiczny aktywista.  


 
Informacje o wydarzenie można znaleźć pod adresem http://www.inzynierdomu.pl/arduino-raspberry-pi-day-2020/ oraz na Facebooku.

źródło: Inżynier Domu

Możliwość komentowania jest wyłączona.