Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

30 marca, 2020

ZDROWIE WARTOŚCIĄ NADRZĘDNĄ

Marszałek Jakub Chełstowski uczestniczył w wideokonferencji z udziałem premiera RP Mateusza Morawieckiego, wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, prezydenta Katowic Marcina Krupy, prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik i przedstawicieli samorządów z całej Polski

Tematem była sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2.

W trakcie spotkania dokonano podsumowania działań realizowanych w ramach zarządzania kryzysowego na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-COV-2. Rozmawiano ponadto o planach kolejnych działań w tym zakresie.

Wideokonferencja została zorganizowana z inicjatywy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, pełniącego równocześnie funkcję przewodniczącego Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Premier zaapelował do samorządowców o wsparcie w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

„Narastające zagrożenie epidemiczne stawia szereg wyzwań przed wszystkimi uczestnikami zarządzania kryzysowego w Polsce. Współpraca i wzajemne wsparcie w tym trudnym czasie powinny być nieodzownym elementem naszej codzienności. Dotyczy to szczególnie sprawnej wymiany rzetelnych informacji na wszystkich szczeblach administracji rządowej i samorządowej”
– podkreślał premier RP, Mateusz Morawiecki.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z administracją rządową i dyrektorami szpitali. Stan epidemii sprawia, że z jeszcze większym zaangażowaniem działamy na rzecz wzmocnienia służby zdrowia. Kupujemy dodatkowy sprzęt i środki ochrony bezpośredniej przeznaczając na ten cel środki z budżetu województwa, ale także otrzymujemy wsparcie rządowe, za które dziękujemy. W miniony weekend przekazaliśmy dodatkowe 4 respiratory i 10 kardiomonitorów do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu. Kolejne są w drodze” – skomentował marszałek Jakub Chełstowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.