Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

30 października, 2020

Zielona energia dla 11 gmin

Prawie 70 mln zł trafiło do 11 gmin z województwa śląskiego. Środki zostaną wykorzystane na projekt instalacji odnawialnych źródeł energii.

Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice i Tworóg to gminy, które skorzystają z dofinansowania. Umowy zostały podpisane w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. To krok w kierunku zielonej gospodarki i poprawy jakości naszego środowiska.

Liderem inwestycji są Tarnowskie Góry, które otrzymują ponad 21 mln zł. W ramach projektu OZE łącznie zawarto 1 045 umów z mieszkańcami zainteresowanymi instalacjami OZE. Teraz pozostało zawarcie umów z wykonawcami – stanie się to na początku pierwszego kwartału 2021 roku. 

W sumie do 11 gmin trafia prawie 70 mln zł, z czego około 45 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Projekt w praktyce ma wykorzystać małe źródła energii, zlokalizowane blisko odbiorcy, zmniejszające straty przesyłowe oraz zapewniające efekt ekologiczny poprzez wzrost udziału energii odnawialnej. Zakończenie projektu przewidziano na czerwiec 2022 roku.

Weronika Herzog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *