Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Zmiana czasu z zimowego na letni już niebawem

Czas to pojęcie względne, choć w dobie koronawirusa każda minuta jest cenna. Dlatego też przypominamy, iż 28 na 29 marca wprowadzamy czas letni czyli przesuwamy wskazówki zegarów z godziny 2 na 3 przez co będziemy o godzinę krócej spali.

Do czasu zimowego natomiast powrócimy w październiku a dokładnie w nocy z 24 na 25 października cofniemy wskazówki zegarów z godziny 3 na 2. Zimowa zmiana czasu oznacza, że nasz weekend będzie o godzinę dłuższy.

Jest też dobra wiadomość ponieważ, Parlament Europejski wiosną ubiegłego roku przegłosował projekt, na podstawie którego Europa miała wycofać zmianę czasu.

Plan zakładał, że do kwietnia 2020 roku kraje członkowskie zdecydują, który czas będzie u nich obowiązywał na stałe. Do ostatnich zmian czasu ma dojść w marcu i październiku 2021 roku. Po tym czasie w danym kraju będzie przez cały czas obowiązywał tylko i wyłącznie jeden czas letni lub zimowy. A nie tak, jak do tej pory, gdzie w okresie wiosny zmieniamy czas na letni zaś w okresie jesiennym na czas zimowy.

Mateusz Wieczorek

Możliwość komentowania jest wyłączona.