Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

24 czerwca, 2022

Zmiany w organizacji ruchu w związku z koncertem na Stadionie Śląskim w Chorzowie

25 czerwca na Stadionie Śląskim wystąpi Dawid Podsiadło. Dlatego, podobnie jak przy innych dużych imprezach odbywających się w tym miejscu, wdrożone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego, by zmniejszyć uciążliwość imprezy masowej dla mieszkańców os. Tysiąclecia.

– Po raz kolejny wprowadzamy tymczasową organizację ruchu w rejonie osiedla Tysiąclecia. To już sprawdzone rozwiązanie polegające na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej. Chodzi przede wszystkim o to, by mieszkańcy osiedla nie musieli się borykać z problemem zajętych miejsc parkingowych czy rozjeżdżanej przez kierowców zieleni – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dodatkowo w dniu imprezy na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

W dniu 25 czerwca 2022 roku wprowadzone zostaje rozwiązanie wdrażane przy poprzednich dużych wydarzeniach na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecia. Dlatego ponownie – 25 czerwca od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 16.00 – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować wg harmonogramów dostępnych na https://rj.metropoliaztm.pl/

Przypominamy, że wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem obowiązują zakazy zatrzymywania i postoju na jezdni. Analogiczne oznakowanie dotyczące parkowania na jezdni obowiązuje na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo funkcjonuje tam tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Koncert został przeniesiony z września ubiegłego roku w związku z pandemią. Obecnie imprez odbywających się na Stadionie Śląskim w Chorzowie jest coraz więcej. – Z myślą o mieszkańcach osiedla Tysiąclecie, uruchamiamy specjalny newsletter. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i osoby zainteresowane tym tematem, by wysłały nam maila na adres informator.tysiaclecie@katowice.eu z tematem „aktualne informacje”. Dzięki temu każdą nową informację będziemy mogli przesłać bezpośrednio na maila osoby, dla której te informacje są istotne, by np. wiedzieć, którą drogą wrócić do domu – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej.

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *