Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

23 marca, 2020

#zostanwdomu – SOSNOWIEC apeluje do mieszkańców

Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu – takie informacje słyszymy ze wszystkich stron. Jednak część osób nie przestrzega tych zaleceń i szczególnie przy sprzyjającej pogodzie gromadnie odwiedza miejsca wypoczynku. Dlatego Sosnowiec uruchomił kolejną formę informowania i przestrzegania mieszkańców w ramach akcji #zostanwdomu.

– Nagraliśmy komunikaty z zaleceniem pozostania w domu. Nagranie trafiło do straży miejskiej, która w czasie patrolowania miasta puszcza je przez megafony. Dodatkowo można je usłyszeć z głośników na Stawikach oraz Placu Stulecia i w przejściu podziemnym prowadzącym w kierunku dworca kolejowego i ulicy Kilińskiego – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Kolejnym miejscem, w którym możemy usłyszeć komunikat głosowy jest ulica Małachowskiego w rejonie budynku Urzędu Miejskiego.

Wkrótce w mieście pojawi się więcej możliwości używania komunikacji głosowej w nadzwyczajnych sytuacjach. Głośniki zsynchronizowane z miejskim monitoringiem pojawią się w sześciu remontowanych przejściach podziemnych:

– pod rondem Czesława Uznańskiego (al. Mireckiego, Stara, Piłsudskiego),
– przy Parku Sieleckim (3 Maja, Żeromskiego),
– przy „Plastrach miodu” (3 Maja, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Plac Ćwierka),
– przy ulicach Piłsudskiego, Sobieskiego i Kilińskiego,
– Sienkiewicza,
– Ostrogórska, Sienkiewicza, 1 Maja (Rondo Zagłębia Dąbrowskiego).

Dodatkowo na kilkudziesięciu przystankach autobusowych pojawiły się duże plakaty z informacjami o poprawnych zachowaniu się w czasie pandemi koronawirusa.
Źródło : UM SOSNOWIEC

Możliwość komentowania jest wyłączona.