Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

29 października, 2020

ZSM będzie leczył chorych na COVID-19

50 łóżek dla chorych w wyniku zakażenia koronawirusem jest przygotowywanych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. To odpowiedź na wciąż pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce.

Do dyspozycji pacjentów będzie, przynajmniej na razie, 40 łóżek dla pacjentów dorosłych i 2 stanowiska do intensywnej terapii oraz 10 łóżek dla dzieci. Pierwsi pacjenci są już leczeni na COVID-19 w szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich. Pozostałe łózka są jeszcze przygotowywane. Trwają prace przygotowawcze polegające m.in. na ustawianiu śluz dekontaminacyjnych, podłączaniu tlenu czy instalacji sprzętu do monitorowania.
– W wyniku reorganizacji oddziałów szpitalnych udało się nam wygospodarować miejsce dla chorych i podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. Co ważne, nie rozwiązaliśmy, ani nie zawiesiliśmy żadnego oddziału. Realizujemy też ważne, planowe zabiegi niezwiązane z koronawirusem, ale ich dalsza realizacja będzie zależała od sytuacji związanej z COVID – tłumaczy dr Beata Reszka, dyrektor ds. medycznych Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich.

Reorganizacji została poddana również izba przyjęć. Część, gdzie do tej pory były przyjmowane osoby z urazami ortopedycznymi, została przemieniona na izbę przyjęć osób podejrzewanych o zakażenie koronawirusem.

Źródło:Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *