Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

ZUS w Rudzie Śląskiej ponownie otwarty

Od poniedziałku, 22 marca, Biuro Terenowe ZUS w Rudzie Śląskiej, ponownie otwarte dla klientów. Tak jak dotychczas obsługa odbywać się będzie w godz. 8.00-15.00, od poniedziałku do piątku.
Trzeba jednak pamiętać, że wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego. Ze względu na bezpieczeństwo, zarówno klientów, jak i pracowników, osoby odwiedzające ZUS są wpuszczane do wewnątrz pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. – Zwracamy się z prośbą do naszych klientów, aby odwiedzali nasze placówki tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Tym bardziej, że jeszcze w ubiegłym roku uruchomiliśmy szereg dodatkowych usług, które pozwalają naszym klientom załatwienie spraw w ZUS bez wychodzenia z domu, bez narażania się na kontakt z innymi osobami – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Jedną z takich usług, która zachwalają klienci, jest e-wizyta (www.zus.pl/e-wizyta), czyli wideorozmowa z pracownikiem sali obsługi klienta. Wystarczy mieć dostęp do interentu, smartfon lub komputer z kamerką i w ten sposób online zapytać o swoją sprawę w ZUS lub skorzystać z porady. Korzystanie z takiej wizyty jest bardzo proste, nie trzeba mieć jakiś wyjątkowych umiejętności informatycznych, by to zrobić. – Kilkakrotnie korzystałam z rozmowy wideo z ekspertem ZUS, zarówno jako osoba prowadząca firmę i jako pełnomocnik swoich klientów. E-wizytę umawiałam również swojej mamie zainteresowanej przejściem na emeryturę. Muszę przyznać, że jest to bardzo wygodna, przystępna i szybka forma kontaktu z ZUS. Ze swej strony mogę szczerze polecić i zachęcić do korzystania, zwłaszcza w okresie pandemii, gdy tak ważne jest byśmy o siebie dbali i unikali miejsc publicznych – mówi księgowa Joanna Juraszczyk, właścicielka jednego z biur rachunkowych.
Te osoby, które chciałyby na miejscu w placówce porozmawiać z ekspertem ZUS, mogą taką wizytę zamówić sobie telefonicznie, wybierając dostępny dzień i godzinę spotkania. Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy też podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, oraz wskazać dzień i godzinę wizyty – wyjaśnia rzeczniczka. Na podany przez klienta numer telefonu zostanie wysłana wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS. Mając zaplanowaną wizytę – mamy pewność, że danego dnia o wskazanej godzinie pracownik ZUS będzie do naszej dyspozycji, bez wcześniejszego oczekiwania na dostępność obsługi na SOK. Więcej informacji na temat telefonicznego umawiania wizyt ZUS można znaleźć pod adresem https://www.zus.pl/o-zus/kontakt/zarezerwuj-wizyte
Umówić wizytę w ZUS można także poprzez Platformę Usług Elektronicznych. Sami wybieramy dogodną dla nas porę spotkania w urzędzie, bez oczekiwania. Osoby, które posiadają konta na PUE ZUS większość swoich spraw mogą załatwić zdalnie, przez internet, tą drogą mogą również składać wnioski i dokumenty do ZUS.
Te rozwiązania przygotowaliśmy z myślą o wygodzie i łatwym dostępie do naszych usług, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo i komfort naszych klientów. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji epidemicznej, gdy dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy zachować odpowiedni odstęp od innych osób, a także unikać większej grupy osób. Dlatego bardzo zachęcamy do korzystania z tych różnych form kontaktu z ZUS – dodaje rzeczniczka.

Źródło: ZUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *