Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

02 stycznia, 2020

Zuzanna i Jan – to najpopularniejsze imiona w Tychach

Tyski Urząd Stanu Cywilnego podaje statystyki za ubiegły rok.
Zuzanna i Jan – to najpopularniejsze imiona, jakie rodzice wybierali dla dzieci urodzonych w 2019 roku w Tychach. W ubiegłym roku liczba zarejestrowanych w mieście urodzeń wyniosła ponad 1700, o 100 mniej zarejestrowano zgonów.
W 2019 roku liczba zarejestrowanych w Tychach urodzeń wyniosła dokładnie 1703, zdecydowana większość tych dzieci (1470) urodziła się w Tychach, na oddziale Ginekologiczno-Położniczym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez, gdzie na świat przyszło 1345 dzieci. Ostatni był Wiktor, który urodził się 31 grudnia o godzinie 11.39. W tyskim Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano także 233 dzieci urodzone za granicą.
Najpopularniejszymi imionami żeńskimi są podobnie jak przed rokiem : Zuzanna, Alicja, Hanna, Lena, Maja Oliwia, a imiona męskimi: Jan, Antoni, Franciszek, Jakub, Wojciech, Mikołaj – mówi Agnieszka Szymik-Chudzikowska z USC w Tychach.
Niektórzy rodzice wybrali dla swoich dzieci także znacznie mniej popularne imiona: np. Carmela, Kassandra, Priscilla, Letycja, Radmir, Mike, Emanouil, Arina czy Orest.
W porównaniu z 2018 rokiem, spadła w mieście liczba zawieranych małżeństw. W 2018 roku w USC w Tychach sporządzono 670 aktów małżeństwa, w 2019 roku – 618.
Sporządziliśmy 532 rejestracje „typowe” tzn. śluby zawarte w USC lub w kościele na terenie miasta oraz 86 rejestracji „szczególnych” czyli ślubów udzielanych osobom z zagranicy lub uroczystości odbywających się w plenerze. Takich ślubów plenerowych mieliśmy w Tychach w ubiegłym roku 11 – dodaje Agnieszka Szymik-Chudzikowska.
Tyszanie najliczniej wchodzili oczywiście w związki małżeńskie z obywatelami naszego kraju, ale zawierali także małżeństwa z obywatelami m.in. : Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii Indii, Włoch czy Hiszpanii.
1602 – tyle z kolei wyniosła w ubiegłym roku liczba zarejestrowanych zgonów. Rok wcześniej, było ich 1655.
Materiał prasowy UM Tychy

Możliwość komentowania jest wyłączona.