Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

16 marca, 2020

Zwierzęta a koronawirus

Coraz bardziej dynamicznie rozwijająca się sytuacja związana z możliwością zakażenia się koronawirusem sprawiła, że właściciele czworonogów zaczęli zastanawiać się nad tym, czy wirus jest w stanie przenieść się na ich pupili. Światowa Organizacja Zdrowia uspokaja.

Duża ilość fałszywych informacji, a także panika sprawiły, że ludzie na całym świecie porzucają zwierzęta lub myślą o ich eutanazji. Takie zachowania nasiliły się szczególnie po tym, gdy na początku marca świat obiegła informacja o rzekomym zainfekowaniu tym wirusem psa w Hong-Kongu. Światowa Organizacja Zdrowia oraz lekarze zapewniają, że nie ma żadnych dowodów na to, aby zwierzęta domowe były nosicielami koronawirusa, a co za tym idzie, nie zarażają swoich właścicieli. „Nauczeni doświadczeniami z okresu, w którym panował wirus SARS, jesteśmy przekonani, że zwierzęta nie będą chorować na koronawirusa, a obawy o to, czy mogą przenosić go na człowieka, są bezpodstawne” podaje WHO. Oczywiście nie możemy zapominać o podstawowej higienie podczas spacerów, a także myciu rąk po każdym kontakcie z naszym pupilem.

Biorąc pod uwagę wszystkie te informacje, jeszcze raz podkreślamy, że zwierzęta NIE SĄ NOSICIELAMI koronawirusa i apelujemy, aby z tego powodu nie skazywać swoich czworonogów na bezdomność czy śmierć.

autor tekstu: Martyna Majewicz
zdjęcie: Martyna Majewicz

Możliwość komentowania jest wyłączona.